Národní parky Brazílie

V Brazílii je okolo 350 oblastí chráněných státem. Jedná se o národní parky, ekologické oblasti, biologické rezervace atd. Veřejnosti jsou přístupné jen některé národní parky. Ostatní chráněné oblasti je možno navštívit jen na povolení. Mezi turisticky nejnavštěvovanější národní parky patří:

Národní park Tijuca

Je tvořen převážně tropickými pralesy na kopcích kolem Rio de Janeira a je oblíbeným výletním místem návštěvníků Ria i místních obyvatel.

Národní park Serra dos Órgaos

Nachází se asi 85 km od Rio de Janeira a je tvořen působivými vrcholy tohoto pohoří varhan, jak zní překlad jeho názvu. Kromě procházek úžasnou přírodou jsou zde i velmi vyhledávané lezecké stěny a tento park je proto označován jako Mekka horolezectví v Brazílii.

Národní park Iguaçu

Snad nejnavštěvovanější národní park Brazílie s nejkrásnějšími a rozlohou největšími vodopády na světě.

Národní park Chapada Diamantina

Ve státě Bahia v okolí starého hornického města Lençóis se nachází snadno dosažitelný park se sítí stezek k pozorování přírody, řek i vodopádů i s ideálními podmínkami pro horolezectví.

Národní park Marinho dos Abrolhos

První mořský národní park v Brazílii asi 80km od pobřeží jižní Bahie. Je atraktivní díky své korálové bariéře, která je častým cílem organizovaných potápěčských výprav.

Národní park Marinho de Fernando de Noronha

Další z mořských národních parků nacházející se ve státě Pernambuco asi 500 km východně od Recife. Jedná se o souostroví, které láká návštěvníky svým úžasným podmořským životem.