Rio de Janeiro

Jedno z největších a nejkrásnějších měst světa, nazývané CIDADE MARAVILHOSA - nádherné město. Město s úžasnou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Město, kde horská pásma spadají až do centra města a přetínají kouzelné pláže. Nepřeberné množství zátok, zálivů a výběžků, světoznámé vrcholy Cukrová homole či Corcovado, to vše uchvátí srdce každého návštěvníka.


Nejnavštěvovanější místa v Riu:

CUKROVÁ HOMOLE - PAO DE AÇÚCAR

Vrchol vysoký 390 m, který prudce ukončuje horský hřeben přímo na pobřeží. Jeden z nejznámějších a nejvyhledávanějších cílů turistů, přímo uprostřed města nad pláží Copacabana. Po výjezdu lanovkou na vrchol kopce se vám nabídne úchvatný pohled na Rio, velikou zátoku zařezávající se do pevniny i na scenérii hor protínajících město. Na jedné straně oceán s množstvím drobných ostrůvků, na straně druhé město zakončené dalším symbolem města - vrcholem Corcovado se sochou Krista.

CORCOVADO

Nejvyšší bod horského hřebenu v Riu, 704 m vysoký vrchol viditelný ze všech míst v Riu. Pozemní lanová dráha vystavěná již v roce 1884 vás zaveze až k samému vrcholu a poskytne vám nezapomenutelné pohledy na město, stejně jako kouzelný průjezd pravým pralesem. Socha Krista, vystavěná na samém vrcholu v roce 1931, se již dávno stala hlavním symbolem města. Její výška je 30 metrů, váha 1 145 tun a rozpětí rukou je 28 metrů.

STŘED MĚSTA

Při okružní jízdě městem je možno spatřit rezidenci portugalských vicekrálů z roku 1743, barokní kostely z 18. století, městské divadlo připomínající pařížskou Operu a otevřené v roce 1909, Národní knihovnu s nejvýznamnějšími sbírkami v Latinské Americe, Muzeum krásného umění i supermoderní katedrálu připomínající vulkán.

BOTANICKÁ ZAHRADA

Romantická zákoutí této zahrady spolu s flórou z celé Brazílie lákají návštěvníky již více než 100 let. Vysoké palmy ukrývají malá jezírka, mezi listy se plnou orchideje, lilie a běhají veverky. Fialové lekníny pokrývají hladinu malé laguny a blízké vodopády připomínají své větší příbuzné v Iguaçu.

NÁRODNÍ MUZEUM

Museo National bylo založeno roku 1818 králem Joaem VI. Do roku 1889 zde byla královská rezidence. Dnes tato dvoupatrová budova nabízí exponáty přibližující historii a život jednotlivých brazilských regionů, indiánské zbraně, z nichž se vystřelovaly otrávené šípy, kánoe. Část expozice je věnována také brazilské fauně.

PETROPOLIS

Letní palác, v němž měli své letní sídlo panovníci. Dnes je zde Imperiální muzeum. Zde se nachází hrob Pedra II, neogotická katedrála z roku 1939 a nejvzácnější exponát - zlatá koruna Pedra II s 639 diamanty a 77 perlami.

Doporučené výlety:

Corcovado, pralesy a pláže Ria
Cukrová homole a střed města
Večerní karnevalová show
Lodí na tropické ostrovy
Petropolis
K řece Mambucaba s možností raftingu, koupání ve vodopádech
Pohoří Serra da Bocaina, české centrum Lídice, koupání ve vodopádech
Výlet na fazendu za cachaçou a caipirinhou
Fotbalové utkání na Maracana
Návštěva školy samby