Pantanal

Tato rozsáhlá oblast nacházející se v srdci jihoamerického kontinentu nabízí jeden z nejrozsáhlejších ekosystémů na světě. Jedná se místo, kde je možno nejlépe v celé Brazílii pozorovat život v divoké přírodě. Zatímco v oblasti Amazonie se zvířata ukryjí do pralesů, na otevřených plochách Pantanalu jsou ideální podmínky pro jejich pozorování. Navíc je zde i jedna z největších koncentrací zvěře na světě. Vhodným obdobím pro návštěvu je březen až říjen, kdy je zde období sucha a je možno pozorovat největší množství zvířat. Můžete zde spatřit papoušky, tukany, volavky a dalších téměř 600 druhů ptáků, ale i krokodýly, mravenečníky, capybary, opice, oceloty, pumy, jaguáry apod. Jsou zde vybudována ekocentra s ubytováním v hotelích označovaných jako Lodges. Jedná se o objekty umístěné v atraktivních částech této oblasti s ideálními podmínkami pro pozorování přírody i pro výlety do okolí. Program na 4 dny, 3 noci

1. den Transfer z letiště Cuiabá do oblasti Pantanal. Během transferu pozorování místní flory a fauny. Večer sledování úžasného západu slunce. Ubytování v hotelu, večeře. Po večeři výlet k pozorování nočního života.
2. den Celý den pobyt v přírodě Pantanalu. Po snídani odjezd autem s průvodcem k pozorování místního ekosystému. Po obědě pokračování prohlídky, treking a jízda na koních. Večeře, nocleh.
3. den Celodenní výlet na průzkum dalších částí Pantanalu. Nejdříve autem po Transpantaneira Park Road, hliněné cestě s mnoha dřevěnými mostky vedoucí do hloubi Pantanalu. Poté jízda kanoí s pozorováním vodního ptactva a další vodní zvěře. Možnost rybolovu piraní. Cestou oběd formou pikniku v přírodě. Po návratu do hotelu večeře, nocleh.
4. den Po snídani výlet autem podél parku Transpantaneira na tzv. foto safari. Poté transfer do města Cuiabá k odletu.