Informace před cestou

Víza

Od 3.10.2005 nepotřebují občané České republiky víza pro turistické a služební cesty do Brazílie nepřesahující délku pobytu 90 dní. Pro návštěvu Brazílie je nyní vyžadován jen platný pas ČR, jehož platnost trvá alespoň 6 měsíců po datu návratu z Brazílie.
Požadavky na víza pro občany ČR pro návštěvy přesahující 90 dní nebo pro občany jiných zemí s trvalým pobytem v ČR vyřizuje i nadále konzulární oddělení velvyslanectví Brazilské federativní republiky v Praze. Velvyslanectví se nachází na Panské 5. Telefon 224 321 910. Víza se vyřizují každý pracovní den od 09.30 do 13.30 hod. a jejich vyřízení trvá 5 pracovních dnů.

Očkování

Pro občany evropských zemí neplatí při návštěvě Brazílie povinnost předkládat doklad o očkování. Při návštěvě tropických oblastí v povodí Amazonky a ve vnitrozemí se však doporučuje provést očkování proti žluté zimnici (1 injekce je na 10 roků a je žádoucí podstoupit toto očkování zejména při návštěvě států Acre, Amapá, Amazonas, Distrito Federal, Goiás, Maranhao, Mato Grosso, Mato Groso do Sul, Minas Gerais, Pará, Rondonia, Roraima, Tocantins a vnitrozemí státu Bahia). Při pobytech mimo civilizované oblasti je vhodné i očkování proti hepatitidě typu A a B a proti tyfu. Je dobré si před cestou zkontrolovat i platnost očkování proti tetanu. Při návštěvě některých latinoamerických zemí je od cestujících z Brazílie požadováno očkování proti žluté zimnici, proto v případě návštěvy více zemí doporučujeme toto očkování podstoupit i mít s sebou mezinárodní očkovací průkaz s potvrzením o tomto očkování. Rovněž při příjezdu do Brazílie z Bolívie, Columbie, Ecuadoru, Francouzské Guayany, Peru či Venezuely může být vyžadovánm doklad o očkování proti žluté zimnici. Před cestou do tropických vnitrozemských částí Brazílie je doporučeno i užívání antimalarik. Jedná se zejména o návštěvu států Acre, Amapá, Amazonas, Pará, Rondonia, Roraima, Tocantins, západní Maranhao a severní Mato Grosso. Tabletky se užívají již několik týdnů před odjezdem a o jejich užívání je vhodné se poradit s lékařem.

Celní předpisy

V Brazílii nejsou žádná omezení týkající se vývozu a dovozu peněz. Převážená částka by však neměla přesahovat 10.000 USD. Při dovozu zboží do země by měly být přihlášeny k proclení přeměty v hodnotě vyšší než 10.000 USD. Velmi přísné předpisy jsou pro dovoz a vývoz zvířat a rostlin. V případě dovozu zvířat je nutno nechat zvíře ihned prohlédnout u veterináře. Velmi tvrdě jsou trestány ilegální vývozy zvířat a rostlin, a to odnětím svobody v délce několika roků.

CK zajišťující zájezdy do Brazílie

Zájezdy do Brazílie nabízí několik cestovních kanceláří v ČR ( EMMA, Čedok, ESO, Amerika tours, Marco Polo Int., Snail atd). Při výběru je však nutno posoudit, zda daná cestovní kancelář pouze zprostředkovává prodej zájezdu a nabídne Vám jen základní program nebo zda se jedná o cestovní kancelář, která sama vytváří produkty zájezdů do Brazílie a disponuje i širšími znalostmi a nabídkami. Velmi časté jsou totiž zájezdy připravované na míru individuálním požadavkům zákazníka a tento typ zájezdů již vyžaduje od cestovní kanceláře dostatek zkušeností s danou destinací. Široký produkt zájezdů kombinovaný s nabídkou zájezdů dle individuálních požadavků nabízí především cestovní kancelář EMMA (www.emma.cz). Tato kancelář má již deset roků zkušeností s organizací zájezdů do Brazílie, spolupracuje s brazilskými partnery, kteří mají česky mluvící průvodce (v Rio de Janeiru) a zajišťuje zájezdy na individuální bázi, to znamená že nejste nuceni čekat na naplnění zájezdu určitým minimálním počtem účastníků a máte zaručeno, že Vám bude poskytnut veškerý servis, i když budete cestovat třeba sami.

Doprava do Brazílie

Letecké spojení z Evropy do Brazílie zajišťuje většina velkých evropských leteckých společností jako Air France, British Airways, KLM, TAP, Alitalia, Iberia či Lufthansa. Z Prahy nejsou žádné přímé lety do Brazílie a vždy je nutno cestovat s přestupem na některém z evropských letišť. Nejvyhledávanějším leteckým dopravcem pro lety do Brazílie však je v současné době portugalská letecká společnost TAP Portugal, která jako jediná zajišťuje nejen lety do Ria a Sao Paula, ale i do Natalu, Recife, Salvadoru a od července 2007 i do hlavního města Brasília. Pokud budete cestovat letecky i v Brazílii, je nejvýhodnější využití možnosti levných Brazil Air Pass, které jsou vystavovány v návaznosti na mezinárodní let z Evropy. V poslední době rozšiřuje své aktivity v Evropě i další brazilská letecká společnost TAM, která také nabízí odlety z Prahy nebo Vídně přes Paříž, Londýn nebo Miláno a návazně také výhodné přelety po Brazílii.


 
 
Poloha
Povrch
Státní zřízení
Jazyk
Státní vlajka
Obyvatelstvo
Hospodářství
Náboženství
Podnebí
Časové zóny
Kultura
Jídlo a pití
Peníze
Historie
Sever
Severovýchod
Jihovýchod
Jih
Středozápad
Rio de Janeiro
Vodopády Iguacu
Amazonie
Buzios
Angra dos Reis
Belo Horizonte
Ouro Preto
Congonhas do Campo
Salvador de Bahía
Porto Seguro
Recife
Porto de Galinhas
Fortaleza
Natal
Sao Paulo
Brasília
Pantanal
Národní parky Brazílie
Zájezdy do Brazílie
Rio de Janeiro
Vodopády Iguacu
Amazonie
Pernambuco
Buzios
Costa Verde
Bahia
Minais Gerais
Rio Grande do Norte
Ceará
Sao Paolo
Brasília
Pantanal
Národní parky
Okruhy Brazílií
Zájezdy na míru
Víza
Očkování
Celní předpisy
Cestovky
Doprava do Brazílie
Zastupitelské úřady
Státní svátky
Letecká doprava
Autobusová doprava
Taxislužba
Dopravní předpisy
Osobní bezpečnost
Důlezitá telefonní čísla
Nemoci
Jídlo
Nápoje
Ceny jídel a potravin
Amazonka - Amazon Village
Amazonie - Novotel Manaus
Bahia - Porto Seguro Praia
Bahia - Eco resort Praia do Forte
Bahia - Sol Bahia Atlantico
Bahia - Bahia Othon Palace
Bahia - Pousada Farol do Morro
Buzios - Vila Boa Vida
Buzios - Pousada Mandragora
Costa verde - Hotel Portobello
Costa verde - Hotel Blue Tree Park
Iguacu - Continental Inn
Iguacu - Tropical das Cataratas
Iguacu - Carima
Pernambuco - Pontal de Ocapora
Pernambuco - Resort Praia dos Carneiros
Pernambuco - Recife Lucsim Palace
Rio de Janeiro - Atlantico Copacabana
Rio de Janeiro - Oceano Copacabana
Rio de Janeiro - Orla Copacabana
Rio de Janeiro - Rio Atlantica
Pantanal - Araras Eco Lodge

Emma Agency spol. s r.o., Cestovní kancelář Brno, Kozí 10  •  tel.: +420 542 214 343, fax: +420 542 214 914  •  brasil@emma.cz
V současné době nabízíme pobytové zájezdy do téměř všech středomořských oblastí - Španělsko (včetně ostrova Mallorca), Chorvatsko, Bulharsko, Řecko, Kypr, Turecko, poznávací zájezdy po celé Evropě i exotické zájezdy do Brazílie, Argentiny i do Peru.