Vodopády Iguaçu

Vodopády Iguaçu, které jsou hlavním důvodem návštěvy města Foz do Iguaçu, jsou bezpochyby nejúžasnějšími vodopády na světě a žádným návštěvníkem Brazílie by neměly zůstat opomenuty. Širší než Viktoriny vodopády a vyšší než Niagara nabízí v délce téměř 3km nezapomenutelný pohled na bezmála 300 vodopádů a kaskád padajících do hloubky až 80m. Vodopády se nachází na hranicích mezi Brazílií a Argentinou a nelze opomenout jejich návštěvu z žádné strany. Celý zážitek je kromě osvěžení vodní tříští a okouzlení nesčetnými duhami doplněn i divokou bujnou vegetací okolních pralesů s množstvím tropických rostlin i exotických zvířat.

Doporučené výlety

Prohlídka vodopádů z brazilské strany

Návštěva brazilského národního parku Iguaçu s jedním z nejkrásnějších pohledů na celé panorama vodopádů, které jsou svou rozlohou označovány za největší a nejkrásnější na světě. Pěší procházka od hotelu Tropical das Cataratas kolem hučícího masívu největšího z téměř 300 vodopádů, nazvaného Ďáblův jícen. Tento vodopád je do množství průtoku vody za sekundu největším na světě. Po visutých můstcích se můžete dostat až k úpatí horní části vodopádů, kde Vás zalije mohutná vodní tříšť a příjemná sprcha se Vám odvděčí nádhernými duhami. Odsud je možno vyjet výtahem až k samotnému vrcholu vodopádů.

Návštěva vodopádů z argentinské strany

Návštěva argentinského národního parku Vám nabídne naprosto odlišné pohledy na vodopády, které máte tentokrát možnost pozorovat z horní i spodní části. Po krátké procházce národním parkem přijdete k rozsáhlému systému lávek, schodů a můstků, které Vám umožní v délce několika kilometrů procházet a obdivovat z bezprostřední blízkosti jednotlivé části systému vodopádů i celkový pohled na téměř tři kilometry dlouhý pás všech vodopádů.

Raft motorovými čluny pod vodopády

Návštěva vodopádů z argentinské strany může být zpestřena i projížďkou jeepem zdejším pralesem s ukázkou vzácné flory a fauny a následně nezapomenutelnou jízdou na motorovém raftu proti proudu řeky až k úpatí vodopádů, kde Vás čeká nádherná podívaná, ale i pořádná vodní sprcha, před kterou je vhodné vše, včetně sebe, zabalit do pláštěnek a nepromokavých pytlů.

Návštěva přehrady Itaipu

Na řece Paraná, na hranicích mezi Brazílií a Paraguaí byla vybudována přehrada Itaipu, donedávna považovaná za největší hydroenergetické dílo na světě. Výstavbou přehrady byla vytvořena rozsáhlá vodní plocha, která vedle rekreačních účelů slouží především k pohánění 20 obrovských turbín, dodávajících elektrickou energii pro jižní část Brazílie a celou Paraguay. Prohlídka přehrady začíná videoprojekcí o budování tohoto díla a pokračujeme projížďkou místním autobusem až k přehradní hrázi dlouhé 8km.

Za nákupy do Paraguaye

Návštěva města Ciudad del Este v blízkosti hranic Brazílie s Paraguyí, které je jednou z největších zón volného obchodu.
 
 
Poloha
Povrch
Státní zřízení
Jazyk
Státní vlajka
Obyvatelstvo
Hospodářství
Náboženství
Podnebí
Časové zóny
Kultura
Jídlo a pití
Peníze
Historie
Sever
Severovýchod
Jihovýchod
Jih
Středozápad
Rio de Janeiro
Vodopády Iguacu
Amazonie
Buzios
Angra dos Reis
Belo Horizonte
Ouro Preto
Congonhas do Campo
Salvador de Bahía
Porto Seguro
Recife
Porto de Galinhas
Fortaleza
Natal
Sao Paulo
Brasília
Pantanal
Národní parky Brazílie
Zájezdy do Brazílie
Rio de Janeiro
Vodopády Iguacu
Amazonie
Pernambuco
Buzios
Costa Verde
Bahia
Minais Gerais
Rio Grande do Norte
Ceará
Sao Paolo
Brasília
Pantanal
Národní parky
Okruhy Brazílií
Zájezdy na míru
Víza
Očkování
Celní předpisy
Cestovky
Doprava do Brazílie
Zastupitelské úřady
Státní svátky
Letecká doprava
Autobusová doprava
Taxislužba
Dopravní předpisy
Osobní bezpečnost
Důlezitá telefonní čísla
Nemoci
Jídlo
Nápoje
Ceny jídel a potravin
Amazonka - Amazon Village
Amazonie - Novotel Manaus
Bahia - Porto Seguro Praia
Bahia - Eco resort Praia do Forte
Bahia - Sol Bahia Atlantico
Bahia - Bahia Othon Palace
Bahia - Pousada Farol do Morro
Buzios - Vila Boa Vida
Buzios - Pousada Mandragora
Costa verde - Hotel Portobello
Costa verde - Hotel Blue Tree Park
Iguacu - Continental Inn
Iguacu - Tropical das Cataratas
Iguacu - Carima
Pernambuco - Pontal de Ocapora
Pernambuco - Resort Praia dos Carneiros
Pernambuco - Recife Lucsim Palace
Rio de Janeiro - Atlantico Copacabana
Rio de Janeiro - Oceano Copacabana
Rio de Janeiro - Orla Copacabana
Rio de Janeiro - Rio Atlantica
Pantanal - Araras Eco Lodge

Emma Agency spol. s r.o., Cestovní kancelář Brno, Kozí 10  •  tel.: +420 542 214 343, fax: +420 542 214 914  •  brasil@emma.cz
V současné době nabízíme pobytové zájezdy do téměř všech středomořských oblastí - Španělsko (včetně ostrova Mallorca), Chorvatsko, Bulharsko, Řecko, Kypr, Turecko, poznávací zájezdy po celé Evropě i exotické zájezdy do Brazílie, Argentiny i do Peru.