Amazonie

Amazonský deštný prales je nejrozsáhlejším tropickým pralesem na světě, pokrývá plochu asi 6 milionů čtverečních kilometrů a leží v 9 různých zemích. 60% jeho plochy se nachází v Brazílii. Srdcem tohoto regionu je řeka Amazonka, druhá nejdelší řeka na světě s téměř tisícovkou přítoků, řeka kterou protéká asi 20% celkového objemu sladké vody na celé zeměkouli. V této oblasti se nachází asi 10% všech druhů rostlin a zvířat. Hlavním výchozím bodem pro návštěvu této oblasti je město Manaus, hlavní město státu Amazonas. Návštěva deštných pralesů Amazonie může mít různé formy - pobyt v tzv. ekostřediscích (eco lodges), plavby luxusní lodí po Amazonce nebo pobyt v městě Manaus doplněný výlety. Pobyt v ekostřediscích v povodí Amazonky kolem Manausu je nejčastějším cílem návštěvníků této oblasti. Jedná se o tzv. Lodges, což jsou dobře vybavené dřevěné hotely v džungli, většinou na břehu nějaké řeky povodí Amazonky. Tato střediska nabízí mnoho aktivit jako treking pralesem, projížďka na kanoích, lov piraní, noční pozorování aligátorů, návštěva indiánských obydlí apod. Střediska zajišťují i dopravu z Manausu a zpět.

Doporučené výlety

Prohlídka města Manaus
Meeting of the Waters


Lodge programy:

Program na 2 dny - 1 noc 1.den Ráno odjezd z Manausu, transfer lodí do hotelu, ubytování, oběd, odpoledne výlet v motorových kanoích do povodí Amazonky a prohlídka deštných pralesů z řeky. Večeře v hotelu. Po setmění noční pozorování aligátorů.

2.den Po snídani treking pralesem, oběd v hotelu, odjezd do Manausu. Program na 3dny - 2 noci

1.den Ráno odjezd z Manausu, transfer lodí k soutoku řek Rio Negro a Solimoes a dále do hotelu. Oběd v hotelu, odpoledne volno, individuální procházky okolím hotelu, večeře v hotelu. Po setmění noční pozorování aligátorů.

2.den Dopoledne trekking pralesem s místním průvodcem. Oběd v hotelu. Odpoledne projížďka v motorových kanoích do povodí Amazonky a prohlídka deštných pralesů z řeky. Večeře v hotelu.

3.den Brzy ráno fakultativně možnost vyjížďky na kanoích s pozorováním východu slunce. Dopoledne volno k individuálním procházkám nebo fakultativně rybolov či procházka s průvodcem a odborným výkladem. Oběd v hotelu. Odpoledne odjezd do Manausu.